Kardeş Gibiyken Araları Bozulan 10 Rapçi


Bu listemizde bir dönem ikili olarak anılan, ancak zamanla çeşitli nedenlerden dolayı ters düşen ekürileri listeledik.

10. Ceza - Sagopa Kajmer

Herkesin bildiği, Türkçe Rap'e belki de en büyük engeli koymuş bu kavgayı listemizde son sıraya koymamızın nedeni artık laçka bir hale gelmesi. Ceza ve Sagopa Kajmer uzun bir dönem, çeşitli işlerde birlikte çalıştılar. Ancak birden çok nedenden dolayı arkadaşlıkları yok oldu ve geriye birbirlerine bıraktıkları izler kaldı.

9. Sansar - Pit10

Sansar ve Pit10'un şu an aralarında bir problem yok gibi gözükse de, Tahttan İndirildin ve Panik Yok şarkıları ile birbirlerine ağır ithamlarda bulunmuş, ağır bir düelloya girişmişlerdi. Ancak çocuk denecek yaşta yaşanan bu olaylardan sonra zaman onları olgunlaştırmış ve tekrar bir araya getirmişti. Gönderilmemiş Mektuplar adlı parça bu konunun bir özeti gibidir.

8. Beta - Flowart

Beta ve Flowart dissleşmesi fazlasıyla laçka ve inandırıcılıktan uzak olsa da "eski iki arkadaş" temalı bu listemizde konuk etmemek olmazdı. Beta ve Flowart dissleşmesi nispeten özensiz hazırlanan parçalar ve kliplerle neredeyse bir hit yarışına dönmüştü.

7. Fuat Ergin - Emre Baransel

Emre Baransel ve Fuat Ergin Mesut Yar'ın programında talihsiz bir olayla anılmış ve aralarındaki çatlak bu programda açılmıştır. O tarihlerde programı izleyen bir çok kişi, Emre Baransel'in Boys anılarla tek başına kavga etmeye çalıştığını görmüştür. Bu programdan önce ve sonra da aralarında bir çok problem yaşanmış ve Emre Baransel o dönemlerde internet aracılığıyla bu konuları dinleyenlere anlatmıştı. Panzerim Hani ve Yarıda söndür parçaları 2 MC'nin girdikleri savaşın en ağır toplarıdır.

6. Mode XL

Türkçe Rap'in belki de en uzun soluklu gruplarından birisi olan Mode XL'de bir dönem çeşitli nedenlerden dolayı dağılmıştı. Olayın iç yüzü pek bilinmemekle birlikte, Evren Besta'nın Rastgele parçasının Veyasin'e diss olduğu söylenir. Mode XL dağıldıktan uzun sayılabilecek bir süre sonrasında tekrar birleşmiş ve eskisinden daha iyi, kaliteli işlerle dönmeyi başarmıştır.

5. Da Poet - Raziel Nisroc

Da Poet ve Raziel Nisroc adeta birlikte büyüyen, birlilkte güçlenen bir ikiliydi. uzun süre beraber çalıştılar ve sayısız işe imza attılar, sayısız konserlerde birlikte sahne aldılar. Ancak zaman, geçmişten fotoğrafları yırtıp attı ve ikili bilinmeyen nedenlerden dolayı önce müzik birlikteliklerini, daha sonra arkadaşlık bağlarını kopardılar. Da Poet'e Twitter'da Raziel'i soran bir dinleyici "Tanımıyorum." cevabını aldı. Da Poet aktif olarak müzik hayatına devam etse de, Raziel Nisroc piyasadan tamamen kopmuş durumda.

4. Kurşun - Eypio

Kurşun ve Eypio, uzun bir süre birlikte işler yapmış, adeta eküri olmuşlardı. Eypio Hollanda'da A.P.O ismiyle çalışmalarına devam ederken, Kurşun İstanbul'da sahne aldığı yerlerde Eypio için alkış ve selam isterdi. Eypio'nun kardeşiyle sürekli iletişim halindeydiler. Ancak Kurşun'un Fuat Ergin'le olan problemi ikilinin aralarının açılmasına neden olmuştu. Eypio daha sonra Fuat Ergin'le yoluna devam etmişti. İkili uzun bir aranın ardından 2012 yılında Zero Tansiyon adlı bir düet yaptılar, ancak birliktelikleri eskisi gibi bir dikiş tutmadı.

3. Sahtiyan - Sagopa Kajmer

Sahtiyan ve Sagopa Kajmer bilindiği üzere, yıllarca birlikte çalışmış, çocuk denecek yaşları beraber tamamlamış insanlardı. Öyle ki Sagopa Kajmer o dönemlerde Kartlar Karışsın dissinden sonra Sahtiyan için "O benim için hala Berk" demişti. Ancak Sahtiyandan yediği sözler yenir yutulur cinsten olmadığı için yıllarca Sahtiyan'a üstü kapalı sözler yazdı. Üstelik dostlar arasında kalması gereken bir sırrı ifşa etmekle tehdit etti. İkilinin arası Sahtiyan'ın bir dönem kendisine " Sagopa JR." lakabı takacak kadar iyiydi. Öyle ki bu kavga, Mr. Brown'un Kuvvetmira'dan ayrılmasına da ön ayak olmuştu yıllar sonra. Mr.Brown çocukluk arkadaşını satmamış, Sagopa Kajmer'in "Ya o ya ben!" restine rest çekmişti.

2. Allame - Joker

Allame ve Joker, yola birlikte çıkıp levhasız yol ayrımlarında birbirlerinin yüzüne bakmadan ayrı yollara sapanlardan. Her ne kadar Joker diğer dissleştiği insanlara ettiği hakaretler kadar büyük hakaretler etmese de, eski dostuna bir şeyler yazmayı ihmal etmemişti. Allame'de aynı şekilde çeşitli üstü kapalı cümlelerle cevap verdi. Allame girdiği yolda emin adımlarla devam ediyor. Joker biraz daha duygusal bir tarafta. Bir Freestyle yarışmasında ayyuka çıkan bu ayrılık, çeşitli dedikoduları da bünyesinde barındırdı.

1. Şehinşah - Mestefe

Listemizin en kanlı savaşına geldik. Şehinşah ve Mestefe yıllarca aynı menemene ekmek banmış iki insan olarak, birbirlerinin yüzlerine baktılar. Ancak bir sabah Şehinşah'ın, Mestefe'nin kendisine yıllar önce attığı bir dissi Youtube'da bulması üzerine yaptığı savaş ilanıyla savaş başlamış ve birbirinden sert, birbirinden acımasız parçalara sahne olmuştur. İkilinin Home Style 2 videosunda yaşanan tatsızlık da bu savaşın sinyallerini yıllar öncesinden vermişti. Şehinşah'ın şakayla karışık Mestefe'nin suratına yedirdiği tokat ve sonrasında yaşananlar Şehinşah'ın çift yumrukla saldırmasına neden olmuştu. Nyse ki ikili fazla uzatmadan Playstation açılınca PES atmaya devam ettiler.

Nasıl buldun?

Angry Angry
0
Angry
Cry Cry
1
Cry
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
2
Dislike
Fail Fail
0
Fail
Geeky Geeky
0
Geeky
Like Like
1
Like
Lol Lol
3
Lol
Love Love
0
Love
OMG OMG
0
OMG
Scary Scary
2
Scary
Win Win
4
Win
WTF WTF
2
WTF

Comments 0

Bir Cevap Yazın

Kardeş Gibiyken Araları Bozulan 10 Rapçi

log in

Captcha!
Don't have an account?
sign up

reset password

Back to
log in

sign up

Captcha!
Back to
log in
Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Open List
Open List
Ranked List
Ranked List
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format